بسته بندی میز و صندلی در اسباب کشی

بسته بندی میز و صندلی در خدمات اسباب کشی و باربری اهمیت خاص خود را در میان خدمات بسته بندی لوازم و اثاثیه خانگی و یا شرکتها دارد. همانطور که می دانید در میان خدمات شرکتهای اتوبار و باربری تهران از جمله شرکت اتوبار پارسی بار تهران، آماده سازی و بسته بندی لوازم خانه اهمیت خاص خود را دارد چرا که در صورت بروز هر گونه آسیب و یا خسارت موجب وارد شدن هزینه های گاه جبران ناپذیری برای مالک آن وسایل که قصد اسباب کشی و حمل بار به محلی دیگر داشته را در پی خواهد داشت.

البته بسته بندی میز و صندلی صرفا در رابطه با اسباب کشی منزل نیست بلکه در خدمات اتوبار و باربری تهران، شامل شرکتها، موسسات، سازمان ها، نهادهای خصوصی، نیمه خصوصی و یا دولتی و همچنین مراکز هنری، فرهنگی و یا ورزشی و همچنین فروشگاه ها و یا مراکز خدماتی مختلفی که قصد جابجایی و انتقال وسایل و لوازم خود به محلی دیگر را دارند نیز می شود. 

(البته به این مسئله پیشتر در مقالات نکات بسته بندی مبلمان منزل و همچنین ویژگی های باربری برای شرکتها نوشته ایم) 
شاید بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند بسته بندی میز و صندلی جهت اثاث کشی و حمل بار به شهرستان و حتی مناطق داخل تهران چندان ضروری نیست و یا در صورت لزوم این کار به آسانی صورت می گیرد! این طرز فکر کاملا اشتباه است و در این بخش به شما نکات بسته بندی میز و صندلی منزل و یا شرکت ها را آموزش می دهیم. 

این کار معمولا توسط چند کارگر باربری با تجربه صورت می گیرد چرا که این کارگران در شرکتهای اتوبار و خدمات اسباب کشی تهران آموزش های لازم را دیده اند و با استفاده از لوازم بسته بندی و ابزارهای لازم جهت این کار، بصورت حرفه ای اقدام به بسته بندی میز، صندلی، مبلمان و سایر لوازم و وسایل خانگی و یا اداری می کنند. بطور خلاصه مزایای بسته بندی لوازم توسط کارگران شرکتهای باربری تهران عبارتند از:

استفاده از وسایل و لوازم بسته بندی (کارتن چند لایه، فوم، پلاستیک حبابدار، نایلون، سلفون، استرچ رپ، بابل رپ، چسب نواری مخصوص و ...)
سرعت بالای کار
داشتن دقت کافی
آشنایی با انواع میز و صندلی های چوبی، فلزی و نحوه اتصالات آنها

اکنون جزئیات این مراحل را تا حد امکان بطور خلاصه جهت آشنایی هر چه بیشتر شما شرح می دهیم:


بسته بندی میز و صندلی در اسباب کشی


نحوه بسته بندی میز و صندلی:

پس از هماهنگی های اولیه با شرکت باربری مورد نظر خود در تهران و در زمان اسباب کشی، کارگران حمل بار و باربری به منزل و یا دفتر کار شما می آیند تا امور بسته بندی وسایل و لوازم شما را آغاز کنند. جهت بسته بندی میز و صندلی معمولا روش های زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

پایه های میز و صندلی ها باید به دقت جدا شوند و در صورت امکان با استفاده از فوم یا نایلون پیچانده شوند. (به اصطلاح "کاور" شوند)
اگر پایه ها قابل جداسازی نیستند، آنها و سایر قسمت های میز و صندلی ها را در نایلون و یا پلاستیک حبابدار به دقت پوشیده و کاور شوند.
میز و صندلی های پوشانده شده در فوم و یا نایلون های محافظ را می توان حتی باز هم با استفاده از پارچه و یا پتو پوشاند و به این ترتیب ایمنی آنها را جهت حمل و جابجایی باز هم افزایش داد.
در طول انجام این مراحل از کشیدن پایه ها و یا بدنه میز و صندلی ها بر روی زمین خودداری کنید چرا که ممکن است موجب ایجاد خراش در آنها شود.
برای بسته بندی میزهای بزرگ، در صورتی که بدنه قابل جداشدن از پایه های آن باشد، آنرا با کمک چند کارگر باید بر روی سطح فوم و یا نایلون حبابدار (که از قبل بر روی زمین پهن شده) گذاشت و سپس از هر طرف لایه کاور پلاستیکی را بر روی آن به دقت کشید.
پس از کشیدن کاور بر روی بدنه میزها و یا بخش اصلی صندلی ها، با استفاده از چسب نواری و همچنین بندهای مخصوص می توان کاور را بر روی آن سفت کرد. البته در نهایت با استفاده از طناب نیز می توان هنگام قرار دادن قطعات میز و صندلی ها در اتاقک پشت خودروی باربری (کامیونت، وانت بار و یا خاور) با جاسازی درست و اصولی آنها این کار را انجام داد. (بهترین حالت استفاده از کاور های پلاستیکی و حبابدار به اندازه کافی، چسب های محکم نواری، طناب و یا بندهای محکم است)
محل قرار گیری قطعات میز و صندلی در پشت ماشین باربری باید درست فیکس شده باشد تا در طول مسیر حمل و جابجایی اسباب و اثاثیه آسیبی به آنها وارد نشود. برای مثال سطح رویه میزها دچار آسیب و یا پایه ها دچار شکستگی نشوند. (به خصوص زمانی که بخشی یا تمام مراحل اسباب کشی و باربری توسط یک یا دو وانت بار صورت می گیرد)  

در صورت تمایل به انجام بسته بندی، اثاث کشی و جابجایی بار در اقصی نقاط تهران می توانید با همکاران ما در شرکت باربری پارسی بار تهران تماس بگیرید. 
پارسی بار به عنوان یکی از موفق ترین شرکتهای اتوبار تهران در زمینه بسته بندی وسایل و لوازم خانگی و شرکتها در خدمت شماست.

مقالات