نکات بسته بندی مبلمان منزل

نحوه بسته بندی مبلمان، یکی از مهم ترین و حساس ترین نکات بسته بندی اسباب کشی است. بسته بندی مبل در اسباب کشی اهمیت زیادی برای مالکان و صاحبان اسباب و اثاثیه ای که قرار است توسط کارگران شرکت های اتوبار و باربری تهران جابجا شود، دارد. چرا که مبلمان یکی از اجزاء مهم اتاق پذیرایی و یا نشیمن خانه ها است و محل نشستن مهمان ها در خانه. 

از این رو مبلمان اهمیت خاصی در دکوراسیون خانه دارد و بطور قطع هیچ کسی دوست ندارد که هنگام اسباب کشی و حمل اسباب و اثاثیه اش به منزل جدید ( و یا دفتر جدید شرکت) مبلمان وی دچار کوچکترین آسیب دیدگی شود. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد طبیعتا منجر به ناراحتی افراد از آن شرکت باربری خواهد شد و ممکن است فرد ادعای خسارت کند. از جمله این آسیب دیدگی ها که خسارت بر جا می گذارد، می تواند شکستگی پایه های مبلمان، خراش افتادن بر روی بدنه چوبی مبل و یا پاره شدن سطح رویه پارچه ای آن باشد. در هر صورت هر گونه خسارتی که وارد شود در بهترین حالت (در صورتی که قابل تعمیر باشد) ممکن است مبلغی هزینه جهت تعمیر بر روی دست آن فرد بگذارد و موجب نارضایتی وی از کل مراحل اسباب کشی و جابجایی شود. 

به همین جهت باید هنگام بسته بندی با استفاده از بهترین روش بسته بندی مبل صورت بگیرد. از این جهت داشتن نهایت دقت در هنگام بسته بندی مبلمان برای اسباب کشی و باربری اهمیت دارد تا طوری بدنه و پایه های آن بسته بندی شوند که نه تنها کوچکترین آسیبی به آنها وارد نشود بلکه حمل و جابجایی مبل نیز در اسباب کشی به آسانی توسط کارگران اتوبار انجام شود.

به یاد داشته باشید که بیشتر مبل های خانگی و حتی اداری از جنس چوب هستند و دارای رویه های چرمی و یا پارچه ای می باشند. از این جهت در صورت وارد شدن هر گونه خسارت به بدنه، پایه ها و یا سطح رویه مبلمان، ممکن است تعمیر آن گران تمام شود و یا حتی در صورت تعمیر به خوبی روز اولش نشود. 
از این جهت چند مسئله در زمان بسته بندی مبلمان باید توسط کارگران حمل بار و پرسنل شرکت های باربری تهران مورد توجه قرار گیرد. از جمله:
تعداد پایه های مبل
سایز و اندازه مبل
جنس مبل (که معمولا چوبی است) 
قابلیت جدا شدن و یا غیر قابل جدا شدن پایه های مبل 
استفاده از سلفون بسته بندی مبل 
بلند کردن مبل به آرامی جهت چسباندن سلفون بطوری که آسیبی به پایه ها و بدنه وارد نشود.
جدا کردن کوسن ها و پشتی مبل ها پیش از شروع بسته بندی مبل

البته اینها صرفا نکات بسته بندی مبلمان در زمان اسباب کشی بود. کار به اینجا ختم نمی شود بلکه انتقال و جابجایی مبل به درون ماشین باربری نیز یک بخش مهم دیگر است. بطوری که کارگران باربری در تمام مدتی که مبلمان را حمل می کنند تا به درون خودروی باربری (اعم از کامیون، وانت بار و یا خاور) ببرند باید مواظب باشند تا بدنه و پایه های مبل با در و دیوار برخورد نکند. همچنین در زمان گذاشتن مبل در ماشین باربری کاملا دقت کنند که مبل را آرام در گوشه ای قرار دهند که تا حد امکان کوچکترین فشاری به بدنه و یا رویه آن وارد نشود. 
ضمنا همانطور که اشاره شد تا حد امکان تمام بخش هایی از مبل مانند پایه ها، پشتی ها، بخشهای اتصالات و قابل جدا سازی، یک به یک جدا شوند. سپس با استفاده از نایلون و فوم و یا کاغذ تا حد امکان فضاهای خالی دور مبل پر شود و بسته بندی آن صورت بگیرد. اگر با استفاده از کارتن های چند لایه بتوان مبل را بسته بندی کرد، در آن صورت ایمنی کار بیشتر بوده و تقریبا این حالت بهترین حالت بسته بندی مبلمان در باربری و اسباب کشی است. 

در پایان این را خدمت شما مشتریان گرامی عرض کنیم که پارسی بار آماده است با استفاده از امکانات خود در کلیه زمینه های اتوبار تهران و باربری جهت بسته بندی مبلمان و کلیه وسایل خانه و یا اداره و شرکت شما در خدمت شما باشد. جهت اسباب کشی و بسته بندی با پارسی بار تماس بگیرید.

مقالات