تفاوت شرکتهای اتوبار و باربری

شاید با دیدن آگهی های تبلیغاتی شرکت های ارائه دهنده خدمات بسته بندی و اسباب کشی، ناخودآگاه سئوالی ذهن شما را به خود مشغول کند و آن هم اینکه تفاوت شرکت های اتوبار تهران و باربری تهران در چیست؟ 

در ابتدا از نظر لغوی بنظر می رسد که این دو کلمه یکسان هستند اما با اینکه شرکت های فعال در این زمینه ها یعنی خدمات بسته بندی، اسباب کشی و حمل بار اصطلاحا شرکت های باربری یا شرکت های اتوبار نامیده می شوند، ولی در ماهیت این دو لغت کمی تفاوت وجود دارد. 

برای روشن شدن این مسئله باید گفت که کلمه "اتوبار" اصطلاحا به معنای حمل و جابجایی بار و اسباب و اثاث بصورت زمینی و از طریق ماشین های باربری از قبیل کامیون و یا وانت بار است. اما در مقابل کلمه "باربری" یک اصطلاح کلی است و شامل موارد زیر می شود:

باربری زمینی (همانند خدمات اتوبار) 
باربری هوایی 
باربری دریایی 

هر یک از این سه حالت با یکدیگر تفاوت دارد اما در سالهای اخیر با گسترش خدمات شرکت های اتوبار تهران، از آنجا که در تبلیغات بسیاری از آنها کلمه باربری به چشم می خورد از این رو بسیاری از مردم ناخودآگاه به فکر باربری و حمل بار جهت اسباب کشی می افتند. در صورتی که خدمات اتوبار و باربری زمینی به چند دسته تقسیم می شود:

- باربری برای اسباب کشی خانه ها
- باربری جهت جابجایی و انتقال وسایل و لوازم شرکت ها، بانک ها، اداره ها، سازمان ها و موسسات
- باربری جهت ارسال بار و یا کالا به شهرستان و یا کشورهای همسایه 

معمولا بیشتر افراد با دو مورد اول سر و کار دارند یعنی کسانی که قصد اسباب کشی و جابجایی محل سکونت خود به محل جدیدی را دارند و می خواهند با استفاده از خدمات شرکت های اتوبار و باربری تهران (از جمله شرکت پارسی بار) اقدام به بسته بندی اسباب و اثاثیه و سپس حمل آنها به مکان جدید کنند. 
از این رو هر چند که در تبلیغات برخی از این شرکت ها یعنی شرکت های باربری و اتوبار تهران، شاید درباره خدمات بسته بندی برای اسباب کشی به صراحت مطلبی نوشته نشود ولی با این وجود بخش مهمی از خدمات این شرکت ها مربوط به همین مقوله است. 

یعنی عملا بیشتر شرکت های اتوبار تهران، در زمینه بسته بندی و حمل اسباب و اثاث منزل و یا شرکت ها مشغول فعالیت هستند. 
اما از طرف دیگر برخی از شرکت های باربری و حمل بار در زمینه های دیگری فعالیت دارند. مثلا حمل مواد غذایی و یا حمل شن و ماسه و سایر مصالح ساختمانی که برخی از شرکت های باربری تهران و یا شهرستان ها چنین خدماتی را ارائه می دهند و یا اصلا زمینه فعالیت آنها به صورت تخصصی، به این امور محدود می شود.

در پایان از شما خوانندگان گرامی دعوت می کنیم چنانچه در هر یک از زمینه های بسته بندی اسباب کشی، باربری و حمل بار منزل و یا دفتر کار شرکت به محل جدید نیاز به مشاوره داشتید جهت دریافت آخرین اطلاعات در این زمینه ها و همچنین قیمت باربری با همکاران ما در پارسی بار تماس بگیرید. 

مقالات